Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Czy uczęszczanie na wybory ma w ogóle sens? została wyłączona

Co robić, aby w Polsce było lepiej?
Trudno w sumie powiedzieć, co robić, aby wreszcie Polska była tym krajem, który jest kapitalnym miejscem do życia, lecz wcale nie powinniśmy myśleć, że przeciętny Kowalski wcale nie może odmienić kraju. Weźmy chociażby pod uwagę świat polityki. W końcu dzięki właśnie polityce, chociaż staramy się przed nią uciekać, i tak odgrywa w naszym życiu ważną rolę. Jednakże jeśli wchodzi w grę krajowa polityka, to w istocie nie jest zbyt dobrze. Mamy małe szanse na to, aby coś zmienić. Naturalnie jak najbardziej możemy jakoś się starać, lecz polska, francuska bądź nawet angielska polityka jest za brudna.
W jaki sposób zatem możemy coś zmienić? A weźmy chociażby pod uwagę to, że w końcu prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest recenzowanie lokalnych polityków. A więc burmistrza bądź prezydenta zamieszkiwanego przez siebie miasta albo choćby radnych. Zwracajmy na to uwagę, ponieważ jeżeli w grę wchodzi polityka lokalna, to zasadniczo mamy możliwość zmienić całkiem sporo. A więc jak dobrze widać, wcale nie jest powiedziane, że taki statystyczny Polak jest w automatyczny sposób skazany na to, aby być biernym uczestnikiem sceny politycznej. To pozytywna wiadomość.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.